Získajte bezplatnú ponuku

Do 5 minút vo vašom maili

Podlahové chladenie

Podlahové chladenie2020-11-09T00:21:39+01:00

Moderní ľudia žijú v podmienkach diametrálne odlišných než v akých sa pohybovali naši predkovia. Planéta sa každým rokom ohrieva. Letné teploty dosahujú maximálne rekordy. Ľudia hľadajú najefektívnejšie spôsoby ako sa schladiť. Pre mnohých môže použitie klimatizácie spôsobovať zdravotné problémy. REHAU prichádza s inovatívnym riešením, ktoré je ohľaduplné k zdraviu. Teplotu v miestnosti zníži o 3 – 5 stupňov využitím existujúcich rozvodov podlahového vykurovania. V kombinácii so zateplením budovy je pre mnohých tento spôsob chladenia plne dostačujúci aj počas horúcich letných dní.

Klimatizácia vs. podlahové chladenie?

Bežne používané klimatizácie a rebrové radiátory pre podlahový systém vykurovania nepredstavujú konkurenciu. Sú zastaralé vo všetkých smeroch a väčšina ľudí, ktorí plánujú výstavbu domu, je s tým oboznámená. Klimatizácia do domu je pre mnohých neodmysliteľnou súčasťou života. Keď ich však oboznámime s existenciou podlahového systému chladenia a vykurovania, až prekvapivo veľká časť z nich sa svojho zaužívaného stereotypu vzdá. 

K negatívam spájaným s klasickou klimatizáciou sa radí zvýšená hlučnosť, prievan a taktiež nepraktický dizajn. Len si spomeňte na všetky tie balkóny, z ktorých svietia nevábne biele krabice. Podlahové chladenie je narozdiel od klimatizácie prakticky neviditeľné. Dôkazom o jeho prítomnosti v domácnosti je len príjemný chládok. Studený vzduch prúdiaci z klimatizácie je častým spúšťačom svalových bolestí, kŕčov, bolestí hlavy, chrbtice a hrdla, dýchacích ťažkostí, porúch imunity, prechladnutia alebo zápalu očí. Vyvarujte sa nežiaduceho vplyvu klimatizácie a využite výhody podlahového chladenia.

Dokáže podlahové chladenie šetriť?

Jednoznačne. Proces chladenia prebieha prostredníctvom rovnakých rúrok, akými sa podlaha počas zimy vykuruje. Čo to znamená? Minimum nákladov, ušetrený priestor, jednoduchosť ovládania a nulové starosti. Jediný dodávateľ, garant funkčnosti i záruky, vám postačí pre oba systémy. Chladenie aj vykurovanie obsluhujete cez jeden systém

Na systém podlahovej regulácie teploty máte v REHAU garanciu vrátenia peňazí do výšky až 500 000 eur na 10 rokov, že by ste v prípade komplikácií zostali na všetko sami. K prasknutiu rúrok však dochádza len za predpokladu, že neboli splnené obstarávacie podmienky. Aby sme tomu predišli, my v Rehau zamestnávame vysoko kvalifikovaných expertov. Voda cirkulujúca v chladiacich rúrkach dosahuje relatívne vysoké tepelné hodnoty, niekedy až 18 °C, vďaka čomu sa výborne kombinuje s obnoviteľnými zdrojmi energií. Podlahové chladenie tak predstavuje ekologickú a šetrnú alternatívu regulácie teploty.

Ako podlaha chladí?

Teplota podlahy dokáže vďaka chladiacemu systému rúrok spadnúť o 2 – 3 °C. Že je to málo? Máte pravdu. Ak by však teplota klesla ešte nižšie, ľahko by ste mohli prechladnúť. Navyše pokles teploty o 3 °C je dosť výrazný na to, aby ste príjemné chladenie ihneď pocítili. Studený vzduch sa drží pri zemi. Ľudské nohy, najvzdialenejšia časť tela od srdca, pociťujú zmenu teploty ako prvé. V zime na to zvykneme nadávať, ale počas horúcich letných dní je pobyt na chladnej dlažbe na nezaplatenie.

Chladenie miestnosti prostredníctvom podlahy je inovatívny, ekologický a zdravotne nezávadný spôsob. Svieži vzduch za minimálnych nákladov ochladí miestnosť bez toho, aby ohrozoval zdravie jej obyvateľov. Chladenie sálaním je prirodzené ľudskému organizmu a je príjemnejšie než chladenie klimatizáciou. Vzduch v miestnosti sa premieša a ochladí, čím pozitívne vplýva na funkcie organizmu. Vyrovnaná hladina teploty naprieč celou miestnosťou vytvára harmonické prostredie na prácu i relax.

5 dôvodov prečo Rehau podlahové kúrenie

Inovatívna technológia, žiadne montážne chyby a neskoršie poruchy

Ideálna teplota v dome počas celej sezóny s reguláciou Nea

Až 10-ročná záruka od certifikovaných inštalatérov

Úspora energie až 20% oproti radiátorom

Životnosť 100 rokov

Ak budete pokračovať s využívaním tejto stránky, súhlasíte s tým, že cookies na Vašom zariadení môžu byť použité. Ďalšie informácie nájdete v našej Smernici o ochrane osobných údajov. Súhlasím