Získajte bezplatnú ponuku

Do 5 minút vo vašom maili

5 hlavných výhod podlahového kúrenia

5 hlavných výhod podlahového kúrenia2020-11-09T00:19:55+01:00

1) Rovnomerné rozloženie tepla

Rovnomerné rozloženie tepla je pre ľudský organizmus najvhodnejšie. Hoci sa problém môže javiť triviálny, väčšina bežných vykurovacích systémov v domácnostiach šíri teplo lokálne. Príliš často sa stretávame s prípadom, kedy vo vrchných partiách tela zažívame pocit horúčavy a na spodnej časti tela cítime chlad . Rúrky podlahového kúrenia distribuujú teplo po celej ploche podlahy rovnomerne sálavým spôsobom.

2) Diaľkové ovládanie

S pomocou NEA regulátora je váš život jednoduchší. Nech ste kdekoľvek, dokážete ho ovládať cez webový prehliadač alebo aplikácie. Za pár sekúnd nastavíte požadovanú teplotu a dokážete ňou presne nastaviť teplotu v každej miestnosti. Možnosť diaľkového ovládania oceníte najmä ak prichádzate domov v rozdielnych časoch.i. Dokonca viete vďaka nej ušetriť až 10% nákladov. Viac informácii o NEA 

3) Dvojaké využitie

Jedna sieť rúrok dokáže zároveň hriať aj chladiť. Rúrky zabudované v podlahe využijete aj v lete, aj v zime. Intenzitu ohrevu dokážu prispôsobiť vašim potrebám. Mnohí zákazníci dávajú prednosť chladeniu podlahovkou pred klimatizáciou aj s ohľadom na zdravie. Viac informácii na tému podlahového chladenia.

4) Bez prachu a plesní

Rôzne druhy plesní, húb a rias obľubujú vlhké prostredie rebrového radiátora alebo klimatizácie. Tieto zariadenia sú miesto usádzania prachu. Vzhľadom na to, že je podlahové kúrenie zabudované priamo v podlahe, nemá k nemu prístup žiadny druh mikroorganizmov ani prachové zrniečka.

5) Nie je ho vidieť

Teplovodné podlahové vykurovanie je súčasťou domovej konštrukcie. Z toho vyplýva, že jediným fyzickým dôkazom jeho existencie je štýlová, minimalistická skrinka malých rozmerov, nazvaná NEA. Okrem iných benefitov poskytuje viac priestoru na život. Nábytok možno rozložiť aj na miesta pod okná.

Nevýhody

1) Nesprávne nastavenie

Dôsledkom nesprávneho nastavenia podlahového kúrenia sa môže podlaha prehriať. Avšak aj tento diskomfort dokážete vyriešiť bez odbornej pomoci. Stačí len vnímať, čo sa okolo vás deje a následne reagovať. Keď máte pocit, že je podlaha príliš horúca, nechajte sa viesť manuálom a hodnotu teploty znížte. Je to veľmi jednoduché.

5 dôvodov prečo Rehau podlahové kúrenie

Inovatívna technológia, žiadne montážne chyby a neskoršie poruchy

Ideálna teplota v dome počas celej sezóny s reguláciou Nea

Až 10-ročná záruka od certifikovaných inštalatérov

Úspora energie až 20% oproti radiátorom

Životnosť 100 rokov

Ak budete pokračovať s využívaním tejto stránky, súhlasíte s tým, že cookies na Vašom zariadení môžu byť použité. Ďalšie informácie nájdete v našej Smernici o ochrane osobných údajov. Súhlasím